Kasabamızda üzüme alaca düştü

Ana Sayfa » Genel » Kasabamızda üzüme alaca düştü
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2017 - 16:54

sulusaray üzüme alaca düştü16-07/2017 Pazar: Kasabamızın en önemli tarım ürünlerinden biri olan üzüme alaca düştü. Kuru üzüm ve Kabak çekirdeğiyle ünlü kasabamızın en önemli geçim kaynağından biri olan üzümler olgunlaşmaya başladı.

Nevşehirin en kaliteli ve en lezzetli üzümlerinin yetiştiği Kasabamızın Karakum (Garoom) Mevkinde bazı üzüm salkımlarına alaca düştüğü görüldü.

Yeni,yeni olgunlaşmaya başlayan siyah Üzümlerin Ağustos ayı,diğer üzüm çeşitlerinin ise Eylül ayı içerisinde sofralarımızı da süslemeye başlayacak.

KASABA ÇİFTÇİLERİ ÜZÜM FİYATLARININ YİNE DÜŞÜK OLMASINDA ENDİŞELİ

Kasabamızın üzüm yetiştiricileri ise bu yıl üzüm fiyatlarının düşük açıklanmasından endişe ediyor.Kasabamızın  çiftçileri bundan önceki yıllarda üzüm fiyatlarının oldukça düşük olmasından şikayet ederken,özellikle son 7-8 yıldır üzüm fiyatlarının en alt taban fiyattan açıklandığını,bundan dolayı üzüm yetiştiriciliğinin gitgide azaldığını,üzüm bağlarının harap (bakımsız) bırakıldığını dile getirdiler.

Ayrıca mazot,gübre,tarım ilacı gibi maliyetlerin giderek arttığını dile getiren çiftçiler maliyet artışına göre üzüm fiyatlarının taban fiyattan açıklandığını, yetkililerden üzüm fiyatlarına bir çözüm bulmaları gerektiği konusunda isteklerini dile getirdiler.


 

sulusaray üzüme alaca düştü

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

10-kasim
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79’ncı yıldönümünde bir kez daha büyük bir şükran

yasar-isler-cenaze-3
Vefat ve Başsağlığı

26-10/2017 Perşembe: Kasaba halkımızdan Yaşar İşler (Ihbalın Yaşar) vefat etmiştir merhuma Allah’tan Rahmet yakınlarına başsağlığı

meryem-zopun-cenaze-2
Vefat ve Başsağlığı

22/10/2017 Pazar: Kasaba halkımızdan İsmail Ceylan kızı Abdullah Zopun eşi Meryem Zopun Vefat etmiştir,Merhumeye Allahtan Rahmet Yakınlarına başsağlığı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz