Kasabamızda üzüme alaca düştü

Ana Sayfa » Genel » Kasabamızda üzüme alaca düştü
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2017 - 16:54

sulusaray üzüme alaca düştü16-07/2017 Pazar: Kasabamızın en önemli tarım ürünlerinden biri olan üzüme alaca düştü. Kuru üzüm ve Kabak çekirdeğiyle ünlü kasabamızın en önemli geçim kaynağından biri olan üzümler olgunlaşmaya başladı.

Nevşehirin en kaliteli ve en lezzetli üzümlerinin yetiştiği Kasabamızın Karakum (Garoom) Mevkinde bazı üzüm salkımlarına alaca düştüğü görüldü.

Yeni,yeni olgunlaşmaya başlayan siyah Üzümlerin Ağustos ayı,diğer üzüm çeşitlerinin ise Eylül ayı içerisinde sofralarımızı da süslemeye başlayacak.

KASABA ÇİFTÇİLERİ ÜZÜM FİYATLARININ YİNE DÜŞÜK OLMASINDA ENDİŞELİ

Kasabamızın üzüm yetiştiricileri ise bu yıl üzüm fiyatlarının düşük açıklanmasından endişe ediyor.Kasabamızın  çiftçileri bundan önceki yıllarda üzüm fiyatlarının oldukça düşük olmasından şikayet ederken,özellikle son 7-8 yıldır üzüm fiyatlarının en alt taban fiyattan açıklandığını,bundan dolayı üzüm yetiştiriciliğinin gitgide azaldığını,üzüm bağlarının harap (bakımsız) bırakıldığını dile getirdiler.

Ayrıca mazot,gübre,tarım ilacı gibi maliyetlerin giderek arttığını dile getiren çiftçiler maliyet artışına göre üzüm fiyatlarının taban fiyattan açıklandığını, yetkililerden üzüm fiyatlarına bir çözüm bulmaları gerektiği konusunda isteklerini dile getirdiler.


 

sulusaray üzüme alaca düştü

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

sulusara-duyuru
Kasaba halkımıza önemle duyurulur

CUMHURİYET MAHALLESİ MUHTARLIĞINDAN 24-07/2017 Pazartesi günü ikindi namazından sonra kasabamız düğün salonunda Nevşehir il deftarı Sayın

sulusaray-mustafa-saglam-nisan4
Mustafa ve Sena Evliliğe ilk adımını attı

18-07-2017 Salı: Kasaba halkımızdan Mehmet Sağlam oğlu Mustafa ile Kavak Kasabasından Mehmet Sonkaya kızı Sena Evliliğe ilk adımını atarak,Kavak

ismail-dingil
Vefat ve başsağlığı

16-07/2017 Pazar: Kasaba halkımızdan ismail oğlu ismail Dingil (94) vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Merhumun

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

EN COK OKUNAN HABERLER