Cumhuriyet Mahallesi Sınırları Kesin Askı Listesi

06.10.2015

Bu haber 1.714 defa okundu 1.7K Kişi Okumuş

0 Yorum

Cumhuriyet Mahallesi Sınırları Kesin Askı Listesi


sulusaray-kasabasi-tapu-kadastro-aski-listesiKasabamız Cumhuriyet mahallesi sınırları içerisinde bulunan,taşınmaz mallar üzerinde kadastro haritalarının yeniden düzenlenmesi ve tapu sicilinde gerekli düzeltmelerin yapılması için yapılan tahdit ve tesbitler sonucunda ilk askı listelerinin ardından 2. kesin askı listesi 06-10-2015 Salı gününden 04-11-2015 Çarşamba gününe kadar 30 gün süreyle Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığı ilan tablosuna ve Sulusaray kasabası meydanı ilan tablosunda askıya çıkartılmıştır.

2. Kesin askı listesini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz


Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Osman Körükcü İlk askı listesinde olduğu gibi yine 2. kesin askı listesinide sulusaray.net internet sitesi üzerinden yayınlayarak mal sahiplerinin listeyi incelemesi için büyük kolaylık sağladı.

Listeyi Mutlaka inceleyin

Dikkat!! Bu listede itirazlar “Nevşehir Kadastro mahkemesine yapılacak”


Sulusaray Kasabası Cumhuriyet mahallesi muhtarı Osman Körükcü “Mahalle sınırlarımız içerisinde yapılan ölçümler esnasında ölçüm yapan görevli arkadaşların veya teknolojik cihazlara bağlı olarak istem dışı hatalar olabilir,bu sebepten dolayı tüm taşınmaz mal sahiplerinin  listeyi mutlaka incelemeleri gerektiğini belirtirken listedeki değerlerde herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünen mal sahiplerinin 30 gün içerisinde  (Kadastro müdürlüğüne değil) “Nevşehir Kadastro mahkemesine” baş vurmaları gerektiğini söyledi.

“Peki listeyi Nasıl İncelemeliyiz”

Öncelikle elinizdeki tapuda yazılı olan ada ve parsel numarasını “Eski ada ve parsel sınırları değişim tablo” listesinde bulup,tapunuzun yeni ada ve parsel numarası öğreniniz,daha sonra  Askı cetvelinden tapunuzun yeni ada ve parsel numarasına göre taşınmaz malınızın sınırlarını kontrol edebilirsiniz veya ada ve parsel sınırları değişim tablosuyla hiç uğraşmadan tapu sahibinin isim ve soy ismini askı listesinde bularak kontrol edebilirsiniz

ASKI SÜRESİ DOLDUĞU İÇİN LİSTE ASKIDAN İNDİRİLMİŞ SİTEMİZDEN KALDIRILMIŞTIR

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz