Gözağacı Sulama Projesi Hayata Geçiyor

Ana Sayfa » Genel » Gözağacı Sulama Projesi Hayata Geçiyor
Paylaş
Tarih : 12 Ağustos 2020 - 16:50

zeliha cebeci ekinci vefat etti12-08-2020 Çarşamba: Kasabamızda Gözağacı mevki sulama tesisi projesi hayata geçiyor,elektrik direkleri dikilmeye başlandı.

Daha önce O dönemin belediye başkanı Yaşar Bilgili tarafında yaptırılan bir müddet kullanıldıktan sonra yaklaşık 35 yıldır atıl vaziyette olan sulama tesisi Sulusaray belediyesinin girşimleriyle tekrar hayata geçiriliyor.

Yaklaşık 10 bin dekar alanı sulayacak kapasitede olan tesisin elektrik direkleri dikilmeye başlandı.

Sulusaray belediye başkanı Bayram Yılmaz “Yaklaşık 10 bin dekar alana hayat verecek  tesisimizin resmi prosödürlerini tamamladık ve elektrik direkleri dikilmeye başlandı,Allahın izniyle önümüzdeki ekim dikim sezonuna tesisismiz faliyete geçmiş olacaktır,şimdiden tüm kasaba halkına hayırlı ve uğurlu olsun,Ayrıca Bu projemizi hayata geçirmemizde emeği olan İl Başkanımız Mustafa Rauf Yanar,Milletvekillerimiz Yücel Menekşe ve Mustafa Açıkgöz’e Kasabam adına teşekkür eder saygılarımı sunarım” diyerek önümüzdeki yıl tesisin faliyete geçeceği müjdesini verdi.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kasaba Halkımızdan Osman(Mehmet)Bişkin Vefat Etmiştir

18-09-2020 Cuma: Kasaba halkımızdan Ahmet Bişkin oğlu Osman (Mehmet) Bişkin Koronavirüs covid-19 rahatsızlığı nedeniyle vefat etmiştir.

Kasaba Halkımızdan Emine Dursun Vefat Etmiştir

16-09-2020 Çarşamba:Kasaba Halkımızdan Mustafa Dursun Eşi Emine Dursun vefat etmiştir,Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı

Mahmut Körükcü Toprağa Verildi

10-09-2020 Perşembe:Dün vefat eden Kasaba halkımızdan,Halil oğlu Mahmut Körükcü’nün cenazesi bugün kasabamız yukarı mezarlığa defnedildi. Mekanı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz