İmar barışı yasasından yararlanmak isteyen Kasaba halkımızın dikkatine!!

Ana Sayfa » Genel » İmar barışı yasasından yararlanmak isteyen Kasaba halkımızın dikkatine!!
Paylaş
Tarih : 19 Haziran 2018 - 18:45

imar barışı yasası sulusaray kasabası nevşehir2018 imar barışı nedir? imar barışın(affı)dan kimler yararlanabilir,Hangi yapılar İmar barışından faydalanamayacak,İmar barışı başvurusu nasıl yapılır ve İmar barışı nedir? işte tüm detaylar haberimizde,İmar affından yararlanmak isteyen Kasaba halkımızın haberimizi dikkatle okumaları gerekmektedir. İmar barışı yasası kapsamında yapılacak işlemleri konusunda daha detaylı bilgi almak için Sulusaray Kasabası Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı osman KÖRÜKCÜ’den detaylı bilgi alabilirsiniz.
Ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların kayıt altına alınması amacıyla 31 Aralık 2017’den önce yapılan konut ya da iş yerleri için çıkarılan imar barışı başvurusu nasıl yapılır? İmar barışı nedir? İmar barışı e-devlet başvuru formu nasıl doldurulur? Bakanlar Kurulu’nda çıkan karara göre imarsız yapılar artık kayıt altına alınacak. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya göre, mülkiyet sorunu nedeniyle arsa gözüken yapıların, resmi olarak doğalgaz ve su bağlatamama gibi sıkıntıların önüne geçilecek.
Ülkemizde 2017 yılından önce yapılmış ve bu durumda olan tüm binalar şehir, kat büyüklüğü, metrekare gibi herhangi bir şarta bakılmadan kapsam içerisinde olacak. İmar barışı başvurusu yapmak internet üzerinden mümkün.
İmar barışı affı için doldurabileceğiniz e-devlet başvuru formu ile imar barışından faydalanabilirsiniz. Başvuruda binaya ait kaç daire olduğu, metrekaresi, yüzölçümü gibi ayrıntılar paylaşılacak.

Başvuru tarihi bu yılın sonunda bitecek, hükümet gelen taleplere göre bu süreyi bir yıl daha uzatabilecek. İmar Barışı başvuruları e-devlet üzerinden yapılabilecek. Yenileme ya da yıkım istenirse belediye mevcut imarı uygulayacak.

Aşağıdaki resimleri sırasıyla dikkatlice inceleyerek imar barışı yasasından yararlanmak için yapılması gereken işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vefat ve Başsağlığı

19-02-2019 Salı: Kasaba halkımızdan Yusuf Civez eşi Pembe Civez vefat etmiştir,Merhumeye Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Merhumenin

Vefat ve Başsağlığı

28-01-2019 Pazar:Kasabamızda bugün 2 cenaze defnedildi.Merhumelere Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Bugün Kasaba Halkımızdan

Akparti Sulusaray belediye başkan adayı Resmen Bayram Yılmaz

12/01/2019 Cumartesi:  31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimde Sulusaray kasabası  mevcut belediye başkanı Bayram yılmaz tekrar Ak Partinin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz