Kasabamıza Yapılacak TOKİ Evleri için talep ve anket formu dolduruluyor

Ana Sayfa » Genel » Kasabamıza Yapılacak TOKİ Evleri için talep ve anket formu dolduruluyor
Paylaş
Tarih : 09 Mart 2016 - 18:11

toki-250-tl-taksitle-konut-satacakKasabamıza yapılması planlanan TOKİ evleri  için nüfusu 40 000’nin altında olan yerleşim birimlerinde toplu konut talebinin belirlenmesine yönelik talep ve anket formu doldurulmaya başlanmıştırr,form doldurma işlemi sulusaray belediye binasında gerçekleşmektedir.

Yurt veya kasaba dışındaki vatandaşlarımız bu formu doldurmak için sulusaray belediyesi ile irtibata geçip kimlik bilgilerini ve isteklerini belirtmek suretiyle form doldurabilirler.

Sulusaray belediyesi iletişim bilgileri

 


“BU BİR BAŞVURU FORMU DEĞİLDİR”

Bu doldurulan form konut almak için kayıt yada başvuru formu değildir sadece talep belirlenmesine yönelik formdur,Konut almak isteyen sulusaray kasaba halkının istekleri değerlendirilecek ve yapılacak konutlar en çok talep görüldüğü şekilde yapılacaktır.

 

“PEKİ TOKİ EVLERİNE KİMLER BAŞVURABİLECEK?”

Toki evlerine sahip olmak isteyenler için şu şartlar aranacak,Kendisinin,eşinin veya velayeti altında bulunan çocuklarının üzerine kayıtlı bir konutu olmayanlar toki evlerini almak için başvurabileceklerdir.

Ayrıca Tapuya kayıtlı konutlardan,kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olanlar konutu olmayanlar kapsamında kabul edilecektir.

sulusaray-toki

“Kasabamıza yapılacak toki evlerinin fiyatları nasıl olacak”

Başvuru bedeli olarak nüfusu 15000 nin altında olan belde veya ilçelerde 4000 TL nüfusu 15000 nin üstünde olan yerleşim yerlerinde ise 6000 Tl olacaktır

2 oda 1 salon 70-75 metrekare olan konutlar 95 000  ile 105 000 TL arası

3 oda 1 salon 100-115 metrekare olan konutlar 120 000 ile 140 000 TL arası

3 oda 1 salon 115-130 metrekare olan konutlar ise 140 000 ile 150 000 Tl arası satışa sunulacağı düşünülüyor
Konut bedelinin %10’u peşin 10 yıl vadeli, %15’i peşin 13 yıl vadeli veya %20 si peşin 15 yıl vadeli alternatifler ile satılacaktır.

İlk taksit ödemesi gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıktan 4 ay sonra başlayacaktır.

 

“Kasabamız için toki evleri nereye yapılacak?”

Kasabamıza yapılacak toki evlerinin nereye yapılacağı tam kesinlik kazanmadı ancak Sulusaray belediyesi tarafından  Toplu konut idaresi başkanlığına iki boş arazi gösterildi,ilk tercih sulusaray düğün salonunun üst kısmı,diğer tercih ise nevşehir  TOKİ yolu üzerindeki sulusaray futbol sahasının bulunduğu alan Toplu konut idaresi başkanlığı nereyi uygun görür ise o araziye yapacak.

Kasabamıza yapılması planlanan TOKİ evleri  için nüfusu 40 000’nin altında olan yerleşim birimlerinde toplu konut talebinin belirlenmesine yönelik talep ve anket formu ÖRNEĞİ AŞAĞIDADIR.
Gerçek boyutunda görmek üzerine tıklayın

sulusaray-toki-evleri

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kasabamız Halkından Mustafa Baran Vefat etti

16-07-2019 Salı: Kasaba halkımızdan Almanyada yaşamakta olan Lütfi Oğlu Mustafa Baran vefat etmiştir,Merhuma Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı

Kasabamızda Hacılar Dualarla Uğurlandı

14/07/2019 Pazar: Kasabamızdan bu yıl Hac görevlerini yerine getirmek için hacca gidecek hacı adayları dualarla uğurlandılar. Sulusaray kasabası

Sulusaray Asri Mezarlığını Cennet Kuşları Ziyaret etti!!

04-09-2019 Perşembe: Kasabamızın Asri mezarlığını Cennet Kuşları bastı!! Kasabamız Camileri ve Kur’an kurslarında 6-15 yaş arası eğitim

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz