Sulusaray Asri Mezarlığını Cennet Kuşları Ziyaret etti!!

Ana Sayfa » Genel » Sulusaray Asri Mezarlığını Cennet Kuşları Ziyaret etti!!
Paylaş
Tarih : 04 Temmuz 2019 - 16:25

yaz kur'an kursu öğrencileri sulusaray şehitlik ve asri mezarlığını ziyaret etti04-09-2019 Perşembe: Kasabamızın Asri mezarlığını Cennet Kuşları bastı!!

Kasabamız Camileri ve Kur’an kurslarında 6-15 yaş arası eğitim gören çocuklarımız Kasabamızın asri mezarlığını,şehitlik,türbe ve taziye evini ziyaret ederek sosyal etkinlik dersleri kapsamında uygulamalı olarak ders işlemiş oldu.

Cami imamlarımız ve Kur’an Kursu hocalarımız tarafından tertip edilen Sulusaray belediye başkanı Bayram Yılmaz ve Sulusaray Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Osman Körükcü’nün katkı ve katılımlarıyla Çocuklara yönelik olarak düzenlenen sosyal etkinlik proğramı Kapsamında,Kasabamızda bulunan Taziye evi,Şehitlik,Türbe ve Kabristanlar ziyaret edildi ayrıca Kasaba Camilerimizde görev yapan imam Hatipler ve Kur’an Kursu hocalarımız tarafından çocuklarımıza Kabristan,Türbe,Şehit gibi konularda yerinde eğitim verildi.

Sosyal etkinlik proğramı Sulusaray Kasabası taziye evi ziyaretiyle başladı,Kasabamız taziye evinde Çocuklarımıza süt ve çikolata ikram edilirken Kasabamız Sultan Alaaddin Yeni(Merkez) Cami İmamı Hatibi Hamdi Öz Hocamız Çocuklara Taziye evi nedir ve Niçin Taziye evi yapılır Konulu bir konuşma yaptı.Daha sonra Bütün Cami imamlarımız çocuklarımızı bilgilendirme amaçlı birer konuşma yaptıktan sonra Kura’nı kerim okunup hep beraber dualar edildi.

Taziye evi ziyareti tamamlandıktan sonra kabristan ziyaretine geçildi İlk önce Kasabamızın Şehidi Mehmet Korkmaz’ın kabri ziyaret edilerek Hocalarımız tarafından çocuklara Şehit nedir? nasıl Şehit olunur? Şehit ile mevta arasındaki fark nedir?,Şehitlere neden ölü denilmez? gibi  konularda yerinde bilgi ve  eğitim verildi  Daha sonra Şehidimizin ruhuna fatihalar okunup Dualar edildikten sonra Kasabamız mezarlığında bulunan Türbeler ziyaret edildi ve çocuklarımıza  Türbe nedir? Neden türbe yapılır,kimlere türbe yaptırılır gibi konularda bilgi verildi.

Son olarak Kasabamız asri mezarlığında bulunan kabirler ziyaret edilip tüm geçmişlerimizin ruhlarına fatihalar okunup dular edildi ve yine hocalarımız tarafından çocuklarımıza Mezar,kabir,kabristan ne demektir?

Mezarlıklara nasıl girilir? mezarlıklarda nasıl davranılır? mezar nasıl kazılmalı ve mevta mezara nasıl konulur? kabir hayatı nasıl bir hayattır? gibi konularda çocuklarımıza bilgi verildikten sonra hatıra fotoğrafı çekinilmesiyle birlikte proğram sona erdi.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Mesude Açıkgöz Toprağa Verildi

14-01-2020 Salı: Kasaba halkımızdan dün vefat eden İbrahim Açıkgöz eşi Mesude Açıkgöz’ün cenazesi bugün öğle namazına müteakib

Vefat ve Başsağlığı

13-01-2020 Pazartesi: Kasaba halkımızdan İbrahim Açıkgöz eşi Mesude Açıkgöz vefat etmiştir,Merhumeye Allahtan Rahmet yakınlarına başsağlığı

Kasabamızdan Vefat ve Başsağlığı

06-01-2020 Pazartesi: Kasaba halkımızdan Abdullah Tıraş eşi Fatma Tıraş vefat etmiştir,Merhumeye Allahtan Rahmet yakınlarına başsağlığı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

KÖŞE YAZARLARI

EN COK OKUNAN HABERLER