Tarihi Fırsat!! Hazine arazileri satılıyor…

Ana Sayfa » Genel » Tarihi Fırsat!! Hazine arazileri satılıyor…
Paylaş
Tarih : 20 Eylül 2018 - 11:07

hazine arazilerinin satışı sulusaray kasabasıHazineye ait tarım arazilerini satın almak ve kiralamak isteyenler için tarihi fırsat!! bu fırsatı kaçırmayın!

HAZİNE ARAZİLERİNİ KİRALAMAK VEYA SATIN ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Hazineye ait tarım arazilerini ecrimisil bedelini ödemek şartıyla en az 5 yıl süreyle kullanmış olup  ve halen kullanıma devam eden vatandaşlarımıza rayiç bedel üzerinden 5 yıl taksit imkanıyla doğrudan satın alma imkanı sunuluyor.

Hazineye ait tarım arazilerini 3 süreyle kullanan ve kullanıma devam eden vatandaşlarımıza ise arazi doğrudan satılmıyor ancak kira bedelinin yarı fiyatına 10 yıla kadar kiralama imkanı sunuluyor ve 10 yılın sonunda hak sahibi olarak ister kira süresini uzatabiliyor isterse araziyi satın alabiliyor.

Gerekli şartları sağlayan ve Hazine arazilerini Kiralamak veya satın almak isteyenlerin,başvuru süresi içerisinde,kiralama ve satın alma talebi içeren başvuru formu ile taşınmazın bulunduğu çevre şehircilik il müdürlüğüne veya il milli emlak müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. hazine arazilerini kiralamak için son başvuru tarihi 19 kasım 2018,Satın almak için son başvuru tarihi 5 aralık 2018 dir.

Haberimizin sonunda hazine arazileri kiralamak ve satın almak için el rehberi,yardım kitapçığını inceleyiniz.


Kullandığım hazine arazisini satın almak istiyorum,hangi yolu izlemeliyim? kullandığım hazine arazisini satın almak için gerekli şartları karşılıyormuyum? gibi soruların tüm cevabı aşağıdaki yardım kitapçığında bulunmaktadır lütfen sırayla okuyup  inceleyiniz.

(RESİMLERİ GERÇEK BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

 

Kullandığım hazine arazisini kiralamak istiyorum,hangi yolu izlemeliyim? kullandığım hazine arazisini kiralamak için gerekli şartları karşılıyormuyum? gibi soruların tüm cevabı aşağıdaki yardım kitapçığında bulunmaktadır lütfen sırayla okuyup inceleyiniz.

(RESİMLERİ GERÇEK BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vefat ve Başsağlığı

19-02-2019 Salı: Kasaba halkımızdan Yusuf Civez eşi Pembe Civez vefat etmiştir,Merhumeye Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Merhumenin

Vefat ve Başsağlığı

28-01-2019 Pazar:Kasabamızda bugün 2 cenaze defnedildi.Merhumelere Allah tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Bugün Kasaba Halkımızdan

Akparti Sulusaray belediye başkan adayı Resmen Bayram Yılmaz

12/01/2019 Cumartesi:  31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimde Sulusaray kasabası  mevcut belediye başkanı Bayram yılmaz tekrar Ak Partinin

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz