Tarihi Fırsat!! Hazine arazileri satılıyor…

Ana Sayfa » Genel » Tarihi Fırsat!! Hazine arazileri satılıyor…
Paylaş
Tarih : 20 Eylül 2018 - 11:07

hazine arazilerinin satışı sulusaray kasabasıHazineye ait tarım arazilerini satın almak ve kiralamak isteyenler için tarihi fırsat!! bu fırsatı kaçırmayın!

HAZİNE ARAZİLERİNİ KİRALAMAK VEYA SATIN ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Hazineye ait tarım arazilerini ecrimisil bedelini ödemek şartıyla en az 5 yıl süreyle kullanmış olup  ve halen kullanıma devam eden vatandaşlarımıza rayiç bedel üzerinden 5 yıl taksit imkanıyla doğrudan satın alma imkanı sunuluyor.

Hazineye ait tarım arazilerini 3 süreyle kullanan ve kullanıma devam eden vatandaşlarımıza ise arazi doğrudan satılmıyor ancak kira bedelinin yarı fiyatına 10 yıla kadar kiralama imkanı sunuluyor ve 10 yılın sonunda hak sahibi olarak ister kira süresini uzatabiliyor isterse araziyi satın alabiliyor.

Gerekli şartları sağlayan ve Hazine arazilerini Kiralamak veya satın almak isteyenlerin,başvuru süresi içerisinde,kiralama ve satın alma talebi içeren başvuru formu ile taşınmazın bulunduğu çevre şehircilik il müdürlüğüne veya il milli emlak müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. hazine arazilerini kiralamak için son başvuru tarihi 19 kasım 2018,Satın almak için son başvuru tarihi 5 aralık 2018 dir.

Haberimizin sonunda hazine arazileri kiralamak ve satın almak için el rehberi,yardım kitapçığını inceleyiniz.


Kullandığım hazine arazisini satın almak istiyorum,hangi yolu izlemeliyim? kullandığım hazine arazisini satın almak için gerekli şartları karşılıyormuyum? gibi soruların tüm cevabı aşağıdaki yardım kitapçığında bulunmaktadır lütfen sırayla okuyup  inceleyiniz.

(RESİMLERİ GERÇEK BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

 

Kullandığım hazine arazisini kiralamak istiyorum,hangi yolu izlemeliyim? kullandığım hazine arazisini kiralamak için gerekli şartları karşılıyormuyum? gibi soruların tüm cevabı aşağıdaki yardım kitapçığında bulunmaktadır lütfen sırayla okuyup inceleyiniz.

(RESİMLERİ GERÇEK BOYUTUNDA GÖRMEK İÇİN RESMİN ÜZERİNE TIKLAYIN)

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Osman YEĞİN Toprağa verildi

02-12-2018 Pazar: Dün vefat eden Kasaba Halkımızdan Osman YEĞİN’in cenazesi bugün öğle namazına müteakib sulusaray kasabası taziye evinde

Vefat ve Başsağlığı

01-12-2018 Pazar: Kasaba Halkımızdan Hacı Osman YEĞİN  Vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz,merhumun

Mehmet Yalçın’dan Teşekkür Mesajı

Bilindiği üzere Mali Müşavir Mehmet Yalçın Ak parti den Nevşehir belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu, Ak partiden 

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

EN COK OKUNAN HABERLER