Sulusaray Spor

.

Sulusaray Spor Kulübü:1984

Sulusaray spor kulübü 1984 yılında Yaşar Bilgili’nin belediye başkanlığı döneminde,Yasar Bilgili’nin büyük katkısı ve
desteğiyle Mustafa Alay, Mahir Demir, İlhami Duruer, Nurettin Körükcü,Yaşar Alay, Ekrem Uzun, İsmail Uslu ve Hayati Körükcü önderliğinde kurulmuştur.

Sulusaray spor kulübünün ilk başkanı Mustafa Alay olmuştur. Spor kulübü binası ilk olarak küçük bir odada ( İlhami Duruer’in evininaltında) başlamış ve 3 yıl burada hizmet vermiştir.

Daha sonra 1987 yılında sokubaşı meydanında büyük bir
lokal açılmış ve oraya taşınmıştır.

Sulusaray spor kulübü 1987–1988 yılında Nevşehir köy hizmetleri spor’dan 66.000 lira karşılığında 6 transfer yapmıştır.

Not: Bu para futbolculara değil federasyona ödenmiştir.

Bu transferler 2 yıl sulusaray sporda top koşturmuş ve istenilen verim alınamayınca sözleşme fesih edilip kasabamızın gençlerine yer verilmiştir,1999 yılından bugüne kadar spor kulübümüzde hiçbir yabancı futbolcu oynatılmamıştır.

Spor kulübümüzün ilk başkanı Mustafa Alay 1984–1988 yılları arasında 4 yıl görev almış ve Sait Dingil’e devretmiştir. Daha
sonra ise oylama sistemi ile başkanlar seçilmiştir.Sulusaray spor 1996–1997 sezonunda 1 yıl özel hoca tarafından çalıştırılmıştır, bu dönemde Nar Kasabası spor kulübü ile 1ci amatör ligine yükselmek için final oynamış ama kaybetmiştir. Sonraki yıllarda 1998–1999 Acıgöl spor, 2001–2002 sezonunda yıldırım spor,2004–2005 sezonunda ise sentez spor’la olmak üzere 4 kez 1ci amatör lige yükselmek için final maçları oynamış fakat 4 kez finalde kaybederek 1ci amatör lige yükselmeyi başaramamıştır.

Spor kulübümüz 2004 yılında Turgay şener başkanlığında ikinci bir takim kurmuş ve A-gençler ismi verilmiştir bu takıma 18 yaşındna küçük olan gençlere yer verilmiştir,Bu takim bir nevi Sulusaray spor paf takimi olarak ta görev almıştır.Daha sonra B Gençler adında 3. bir takım kurulmuş bu takımda ise 16 yaşından küçük gençlere yer verilmiştir.

Turgay Şener başkanlığında sulusaray spor 5 yıl en parlak dönemlerinden birini yaşamıştır,Ancak bu parlak 5 yılın ardından  sonraki 5 yıl Sulusaray spor mevcut başkanı Turgay Şener’in Kişisel kararı ve Siyasi sorunları nedeniyle Sulusaray spor sahalardan çekilmiş,Lokal ve Hizmet binası gerekçe gösterilmeksizin kapatılmış ve sulusaray spor bu 5 yıl süre içerisinde hiç bir etkinlik ve faaliyette yer almamış bu 5 yıl içerisinde Sulusaray sporun borçları birikmiş,gerekli resmi evraklar yenilenmemiş bu sorunlardan dolayı 2014 yılında yine Turgay Şenerin kararıyla Sulusaray spor tamamiyle kapatılarak,yerine Sulusaray ve Gençlik spor adı altında yeni bir spor kulübü kurulmuştur ve Sulusaray spor,Sulusaray ve Gençlik spor adı altında Şu anda faaliyetleirne devam etmektedir,Sulusaray ve Gençlik spor kulübünün mevcut başkanı Turgay Şener’dir ve herhangi bir lokal yada hizmet binası yoktur.

(Resimleri gerçek boyutunda görebilmek için resimlerin üzerine tıklayabilirsiniz)